Informacje
Oferta

Endodoncja to dział stomatologii , który zajmuje się leczeniem chorób miazgi zęba i tkanek okołowierzchołkowych.

Głęboko rozwinięta próchnica może przyczynić się do nieodwracalnego zapalenia miazgi. Bakterie odpowiedzialne za powstawanie próchnicy, wywołują infekcję miazgi, przez co w różnych sytuacjach odczuwalny staje się ból o zmiennym nasileniu. Następnie infekcja przedostaje się do kości szczęki lub żuchwy, wywołując stan zapalny obszarów okołowierzchołkowych. Czasem więc leczenie kanałowe staje się jedynym sposobem na uratowanie zęba.

Leczenie kanałowe polega na dokładnym oczyszczeniu, a następnie szczelnym wypełnieniu kanałów korzeniowych. W celu przeprowadzenia skutecznego zabiegu i zabezpieczenia dróg oddechowych pacjenta stosujemy koferdam, czyli elastyczną osłonę, którą nasz stomatolog zakłada na leczony ząb. Koferdam chroni ząb przed dostaniem się śliny, zapewniając przy tym komfort pacjenta. Każdy zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu, które zmniejsza stres i czas trwania wizyty.

Nasz gabinet został wyposażony w szereg urządzeń wspomagających leczenie. Wykorzystanie nowoczesnych mikroskopów pozwala na odnalezienie ujść wszystkich kanałów, podczas gdy zastosowanie endometru umożliwia precyzyjne określenie długości kanałów. Nasi specjaliści pracują w oparciu o systemy narzędzi niklowo-tytanowych (niti), które współpracują z mikrosilnikiem endodontycznym. Niezawodne wyposażenie gabinetu w połączeniu z doświadczeniem naszych lekarzy jest gwarancją satysfakcji i najwyższej jakości wykonanego zabiegu.