Informacje
Oferta

Ortodoncja

Ortodoncja to dział stomatologii zajmujący się korygowaniem nieprawidłowego ustawienia zębów. Odpowiednio dobrany aparat ortodontyczny pomaga wyleczyć wady zgryzu co przywraca piękny uśmiech. Prawidłowy zgryz może zapobiegać zaburzeniom czynnościowym w stawach skroniowo-żuchwowych, ułatwia utrzymanie higieny jamy ustnej i zmniejsza ryzyko próchnicy.

Plan leczenia opracowany zostaje na podstawie badania układu zębów i profilu twarzy. Pozwala to przeprowadzić leczenie tak, aby osiągnąć oczekiwany efekt. Nasi lekarze przedstawią możliwe sposoby korekty zgryzu i dobiorą optymalny rodzaj aparatu ortodontycznego.

Aparaty stałe stosowane są w przypadku leczenia pacjentów we wszystkich grupach wiekowych. Składają się one z zamków, łuków, pierścieni lub rurek i ligatur. W naszym gabinecie posiadamy wiele rodzajów zamków, które dobierane są indywidualnie dla każdego pacjenta.

Jeśli naszym pacjentom zależy na estetyce, wtedy polecamy im aparaty, których zamki są w kolorze mlecznym (zamki ceramiczne lub porcelanowe) albo całkowicie przeźroczyste (zamki z kryształu górskiego). W naszym gabinecie chętnie wykorzystujemy aparaty stałe z zamkami samoligaturującymi, które umożliwiają zachowanie dobrej higieny. Ponadto zęby przesuwają się szybciej, dzięki czemu czas leczenia jest krótszy.

W przypadku leczenia dzieci w wieku rozwojowym stosujemy aparaty zdejmowane, które składają się z akrylowych i elastycznych elementów, łuków, sprężyn i drucianych klamer. W zależności od rodzaju wady stosujemy aparaty jedno lub dwuszczękowe.