Informacje
Oferta

W trosce o zdrowie zębów naszych pacjentów kładziemy szczególny nacisk na profilaktykę. Obejmuje ona szereg działań mających na celu zapobieganie chorobom dziąseł i próchnicy zębów. Prawidłowa higiena jamy ustnej i zdrowie zębów stanowi podstawę dla zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej czy protetyki stomatologicznej.

Istotną rolę w profilaktyce odgrywa zwalczanie płytki nazębnej, która sprzyja rozwojowi próchnicy i innym schorzeniom jamy ustnej. Jednym z podstawowych zabiegów, które wykonujemy w gabinecie stomatologicznym, jest skaling i piaskowanie. Pierwszy z wymienionych polega na usunięciu twardych złogów nazębnych znajdujących się na powierzchni koron zębów za pomocą ultradźwięków. W trakcie piaskowania zlikwidowane zostają osady, czyli nieestetyczne przebarwienia powstałe na skutek picia kawy, herbaty czy palenia papierosów.

W ramach profilaktyki stomatologicznej proponujemy również fluoryzację, która przyczynia się do wzmocnienia szkliwa i zapobiegania próchnicy. Zabieg ten polega na pokryciu zębów specjalnym lakierem, który zawiera fluor. Młodym pacjentom proponujemy zabieg lakowania,który polega na uszczelnieniu bruzd zębów stałych,co zabezpiecza je przed rozwojem próchnicy.

Niezbędnym elementem profilaktyki próchnicy zębów jest prawidłowa higiena jamy ustnej, dlatego każdemu pacjentowi udzielamy szczegółowego instruktażu higieny. Dodatkowo dobieramy właściwe środki i przybory służące do utrzymania zębów w czystości.